Czas realizacji zamówienia

Robimy wszystko aby czas od momentu złożenia zamówienia do chwili, gdy towar trafi do Twoich rąk był jak najkrótszy. Czas realizacji, liczony jest od chwili otrzymania potwierdzenia wpłaty do momentu, w którym paczkę zabiera od nas przewoźnik. Jeśli w procesie składania zamówienia wybierzesz szybkie płatności, np. tPay wówczas środki trafią do nas błyskawicznie (potwierdzenie wpłaty także), co zazwyczaj automatycznie uruchomi proces realizacji zamówienia. Z kolei jeśli dokonasz płatności tradycyjnym przelewem, to musisz się liczyć z tym, że fizycznie środki zostaną zaksięgowane na naszym rachunku bankowym w kolejnym dniu roboczym, a niekiedy nawet po 2-3 dniach roboczych.

To na co warto zwrócić uwagę, to to, że jeśli zamówisz kilka różnych koszulek z czego każda z nich ma inny czas realizacji, to liczy się najdłuższy z wymienionych. Jeżeli zamówienie zostanie złożone w dniu roboczym po godzinie 16 czasu środkowoeuropejskiego, to jego realizacja rozpocznie się najwcześniej w kolejnym dniu roboczym.

JAK INTERPRETOWAĆ POSZCZEGÓLNE TERMINY? PODPOWIADAMY
Czas oczekiwania, to czas który upływa pomiędzy rozpoczęciem realizacji zamówienia, a chwilą w której towar zostanie do Ciebie dostarczony. Mamy tu dwie podstawowe składowe: czas wykonania nadruku i pakowanie oraz czas potrzebny firmie przewozowej na dostarczenie zamówienia. Nad pierwszym mamy pełną kontrolę, natomiast nie mamy wpływu na to jak sprawnie zadziała dostawca – ale zazwyczaj jest OK 🙂

Czas realizacji, to czas jaki upływa od chwili otrzymania potwierdzenia dotyczącego wpłaty (jeśli zamawiasz za pobraniem od momentu potwierdzenia zamówienia) do chwili przekazania towaru przewoźnikowi – zazwyczaj 5 dni roboczych. Sezonowo, zwłaszcza w okresach około świątecznych czas realizacji może być wydłużony. Możesz jednak wybrać opcje realizacji ekspresowej, wówczas realizacja odbędzie się w ciągu 2 dni roboczych.

Czas dostawy to z kolei czas jaki potrzebuje firma przewozowa na dostarczenie Ci przesyłki. W zależności od dostawcy którego wybierzesz może to potrwać od jednego do kilku dni roboczych, przy założeniu że zamawiasz z Polski. Jeśli zamówienie mamy wysłać za granicę, to czas ten zazwyczaj ulega zmianie i w zależności od dystansu i formy dostawy może potrwać nawet do 4-5 tygodni.